08/12/2021
Collectors 18 2 15 14 - 49 -
Orlando Tragics 5 11 21 15 - 52 -

Κομβικός Βροντάκης για Tragics!

Σε μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα και δυνατή μονομαχία στο κλειστό προπονητήριο του ΣΕΦ, οι Orlando Tragics πήραν τη νίκη με τελικό σκορ 49-52, απέναντι στους σκληροτραχηλους Collectors.

Καλύτερο ξεκίνημα στην αναμέτρηση για τον Κυριάκου και τους Collectors, με την παρέα του να προηγείται νωρίς νωρίς με 10-2 και να παίρνει τον έλεγχο της αναμέτρησης, με τον Τσατσάνη να είναι και αυτός καλός. Οι προσπάθειες των Κριαλάκου και Αγγελιδάκη δεν έφεραν αποτέλεσμα, με τη διαφορά να ανεβαίνει και το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 18-5.

Πολλά τα λάθη στη δεύτερη περίοδο, με τις καλές άμυνες να ξεχωρίζουν και να μην αφήνουν κανέναν παίκτη να σκοράρει χωρίς να… ματώσει, με τους Tragics να προσπαθούν είτε από την περιφέρεια είτε με κοψίματα προς το καλάθι, να βρουν τρόπο για να πλησιάσουν στο σκορ. Οι Αγγελιδάκης και Κολυβάς με καλές προσπάθειες και… ψυχή μείωσαν το σκορ και έκλεισαν το ημίχρονο με τους Tragics 20-16 πίσω, σε ένα δεκάλεπτο στο οποίο έφαγαν μόνο 2 πόντους!