05/10/2020
LazerWolves 19 22 14 12 - 67 -
Aballiers 9 20 10 17 - 56 -

Lazers με το δεξί με σούπερ Κατσαλή

Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι Lazers για την πρώτη αγωνιστική της D2-league,  επικρατώντας των Aballiers με 67-56.

Οι Lazers προηγήθηκαν με 12-2 με τους Ασημομύτη, Μοσχάκη, Κατσαλή και Βρεττάρο να ξεκινούν πολύ δυνατά, βρίσκοντας πολλές λύσεις στην επίθεση, ενώ για τους Aballiers οι πρώτοι πόντοι ήρθαν από τον Κρητικό. Με γκολ-φαουλ του Γραμματικού και καλάθι του Τζιλιάνου οι Aballiers μείωσαν το σκορ σε 13-7. Η πρώτη περίοδος έκλεισε με ένα μικρό σερί των Lazers με Βρεττάρο και Ασημομύτη που διαμόρφωσε το 19-9 για την πρώτη περίοδο.

Στη δεύτερη περίοδο οι Aballiers μπήκαν πιο δυνατά, με τον Γραμματικό να σκοράρει 8 συνεχόμενους πόντους για την ομάδα του, με το πρώτο τρίποντο στον αγώνα και τον Παπαδόπουλο με 4 πόντους, καταφέρνοντας να φτάσουν στο 22-20 παίζοντας