29/11/2021
Beer Team 16 14 13 16 - 59 -
Cleveland Havaliers 10 13 7 9 - 40 -

Με Ανδρόνικο οδηγό η Beer Team!

Το απόγευμα του Σαββάτου στο Basketaki Arena, η Beer Team πήρε τα ηνία του αγώνα από την αρχή και με τον Σπύρο Ανδρόνικο σε θέση οδηγού, δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει με 59 – 40 απέναντι στους Cleveland Havaliers .

Η Beer Team μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε γρήγορα 8 – 0 με τον Λαγουτάρη να έχει 4. Στη συνέχεια οι Havaliers πυροβολούσαν από την περιφέρεια με τρία τρίποντα από Μαντά και Σημαντήρα(2), αλλά οι γηπεδούχοι με 4 του Κρεκούκη, τρίποντο του Τζατζαράκη και καλάθι του Μεταξά , ξέφυγαν 16 – 11.

Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να ισορροπήσουν το ματς με τρίποντες βόμβες του Λαμπίρη και 4 πόντους του Μαντά, αλλά η Beer Team με τον Ανδρόνικο να παίρνει την μπαγκέτα στο σκοράρισμα με 6 πόντους και πέντε ακόμα παίκτες να βρίσκουν τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι, πήγε στο ημίχρονο με το υπέρ της 30 – 24

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Κλίβελαντ είχαν δυσκολίες στην επίθεση βρίσκοντας μόνο τρία καλάθια εντός