11/04/2022
Reddicolo 14 14 19 12 - 59 -
Termites 12 14 19 13 - 58 -

Με οδηγό τον Ράδο το Red-Dicolo!

Το βραδάκι του Σαββάτου στο ΓΣΠ, σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, οι Redicollo , αν και με μόλις έξι άτομα στη σύνθεση τους,πανηγύρισαν το δίποντο απέναντι στους Τερμίτες με 59 – 58.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, το ματς ήταν ισορροπημένο, με τους Redicollo να έχουν μικρό προβάδισμα με 14 – 12. Θειακούλης με 5 πόντους και Μαφίδης με 4, οδηγούσαν τους γηπεδούχους, ενώ για τους Πορτοκαλί ξεχώρισαν ο Φιλιππαίος με 4 και ο Κατσάφαρος με τρίποντο.

Πόντο πόντο πήγαινε το δεύτερο δεκάλεπτο, με το επιμέρους σκορ να είναι ισόπαλο και τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με το υπέρ τους 28 – 26. Θειακούλης με 4 και Αναγνώστου, Φωτεινάκης με τρίποντα οδηγούσαν την επίθεση των γηπεδούχων, ενώ για τους Τερμίτες ξεχώρισε ο Χριστόπουλος με 5, ο Κατσάφαρος με τρίποντο και από ένα καλάθι έβαλαν οι Τουμπακάρης, Φιλιππαίος και Παπακώστας.