25/01/2022
Slam Ducks 9 7 13 7 - 36 -
Cleveland Havaliers 11 9 7 5 - 32 -

Με όπλο την άμυνα οι Slam Ducks!

Το μεσημέρι της Κυριακής στο Basketaki Arena, οι Slam Ducks εφαρμόζοντας άψογα άμυνα ζώνης, πήραν σπουδαία νίκη απέναντι στους Cleveland Havaliers με 36 – 32.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες έψαχναν να βρουν τα πατήματα τους, με τους Χαβαλίερς να έχουν ελαφρύ προβάδισμα με 9 – 11. Ο Συψής με δύο τρίποντα ξεχώριζε για τους προπορευόμενους, ενώ για τους γηπεδούχους, 4 πόντους είχε ο Μαυροζούμης και ένα τρίποντο ο Χάλδας.

Σε χαμηλό τέμπο κυλούσε το παιχνίδι και στην δεύτερη περίοδο με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν το προβάδισμα με 5 πόντους του Μαντά και 4 του Λαμπίρη και τους Slam Ducks να μειώνουν με τρίποντο του Προφήτη και καλάθια από Χάλδα και Μαργάνη , για το 16 – 20 σκορ ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Slam Ducks πήραν τα ηνία του αγώνα και προβάδισμα 29 – 27. Ο Σαραγάς ήταν εξαιρετικός στην