22/11/2021
Drunk Kings 7 15 10 14 - 46 -
Frigo Driver 11 10 11 8 - 41 -

Μεθυσμένη πολιτεία !

Για την πέμπτη αγωνιστική του έβδομου ομίλου της Development II League οι Drunk Kings (1-3) φιλοξένησαν το απόγευμα του Σαββάτου στο Athens Sports Hall τους Frigo Driver (2-2) με τους πρώτους να αποδεικνύονται καλύτεροι στις λεπτομέρειες στα τελευταία λεπτά ζευγαρώνοντας τις επιτυχίες τους στην κούρσα του πρωταθλήματος !

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν καλύτερα το παρκέ αρχικά με το δίδυμο Μιχαλακάκου (5) & Μαγουλά (4) δίνοντας ταυτόχρονα ιδιαίτερη έμφαση στην άμυνα προηγήθηκαν με 3-11. Στην άλλη πλευρά απάντησε σποραδικά μόνο ο Κ.Θεοχάρης(5) σε μια κατά τα άλλα πενιχρή επιθετική παραγωγή, για το 7-11 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Οι γηπεδούχοι τρέχοντας ένα 8-0 σερί με το δίδυμο Μαρούδα (7) & Σακκά (6) ανέτρεψαν τα δεδομένα πλησιάζοντας την ώρα που στην άλλη πλευρά σκόραραν μόνον οι Καλαϊτζάκης & Μιχαλακάκος (από 5), με τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 22-21.