21/03/2022
Frigo Driver 9 9 6 7 - 31 -
Drunk Kings 11 14 27 19 - 71 -

Ο Κοττάς οδηγεί τους Drunk Kings!

Με τον Κοττά σε εκπληκτική κατάσταση, οι Drunk Kings έφτασαν στην εύκολη επικράτηση απέναντι στη Frigo Driver με τελικό σκορ 31-71,με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο κλειστό του ΣΕΦ.

Οι Βασιλιάδες έκαναν καλό ξεκίνημα, με τον Σακκά να είναι παντού σε άμυνα και επίθεση και να αποτελεί την “κόλλα” των Kings, με τον Γκότση από Frigo να είναι σε καλή μέρα και να προσπαθεί με την ενέργειά του να… ανεβάσει τους γηπεδούχους, οι οποίοι έκλεισαν την πρώτη περίοδο πίσω με 9-11.

Ο Κοττάς έβαλε το δεύτερό του τρίποντο στην αναμέτρηση στην πρώτη επίθεση της δεύτερης περιόδου, με τον αγώνα να είναι ισορροπημένος και αμφίρροπος, με τις μάχες κάτω από τα καλάθια να ξεχωρίζουν και το πολύ όμορφο πρώτο ημίχρονο στο κλειστό του ΣΕΦ να κλείνει στο 18-25, με τον Μαγουλά να ανεβάζει απόδοση για Frigo!