29/03/2022
Phoenix Bums 11 10 19 13 3 56 -
Milwaukee Sucks 21 15 8 9 7 60 -

Milwaukee Sucks στην… παράταση!

Έναν αγώνα με έντονες συγκινήσεις, δυνατές μονομαχίες και μπόλικο μπασκετικό… ξύλο, παρακολουθήσαμε στο κλειστό του Κολωνού το βράδυ της Κυριακής, με τους Milwaukee Sucks στην παράταση να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα, με τελικό σκορ 56-60.

Πολύ δυναμικό ξεκίνημα για την παρέα του Σωτήρη του Γκολφινόπουλου, με τους Sucks να παίζουν ολοκληρωτικό μπάσκετ, να κυριαρχούν σε άμυνα και επίθεση με Οικονόμου και Φωτόπουλο σε πρώτο πλάνο και να κλείνουν το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με 11-22, με τον Παπαντωνίου να προσπαθεί για Bums.

Ο Τόλης ο Διαμαντής έβαλε το δεύτερό του τρίποντο στην αναμέτρηση και αύξησε τη διαφορά στους 14 (13-27) στα μέσα της δεύτερης περιόδου, με τους Bums να ψάχνουν τρόπους να διασπασουν την κλειστή άμυνα των Milwaukee, αλλά λίγο η αστοχία και λίγο η κακή ψυχολογία δεν τους το επέτρεψαν, με τον Μαυροειδή να… τιμωρεί συν τοις άλλοις την άμυνα των Phoenix και να εκτελεί τρεις φορές και αυτός από τα 6.75 για το 21-36 πρώτου ημιχρόνου.

Οι Bums μπήκαν αποφασισμένοι να πουλήσουν ακριβά το… τομάρι τους, με τον Καπετανάκη να βά