12/04/2022
Most Wanted 2 17 23 18 - 60 -
Λύκοι 15 7 6 16 - 44 -

Νίκη δια χειρός Καραμασιώτη!

Στο Basketaki Arena για το πρωτάθλημα της Development 2  , οι Most Wanted πραγματοποίησan μια άκρως σημαντική νίκη. οσον αφορά την εξασφάλιση μιας θέσης που οδηγεί στα Playoff   , καθώς οι Λύκοι υπέκυψαν στην ανωτερότητα τους με σκορ 60-44  .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Σάκη Καραμασιώτη  , καθώς κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ ,  ,οργάνωσε άρτια , μοίρασε ασίστ , βοήθησε  στα ριμπάουντ  και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας την αναμέτρηση με 17 πόντους  στο ενεργητικό του .

Στο πρώτο δεκάλεπτο  οι φιλοξενούμενοι με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα , αλλά και τους Σάββα και Κούβελα να ηγούνται των προσπαθειών τους πέτυχαν έντεκα αναπάντητους πόντους , 0-11, ενώ με ένα υπέρ τους επιμέρους σκορ 2-4 έκλεισαν τη περίοδο στο συν δεκατρία , 2-15 . Οι Παπακωνσταντίνου και Παπαδόπουλος πέτυχαν από έναν πόντο  , ενώ  στην αντίπερα όχθη ο Κούβελας είχε 6 .

Στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι ξύπνησαν από το αγωνιστικό λήθαργο στο οποίο βρέθηκαν  , καθώς με τους Παπαδόπουλο και Πίκουλη να πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση και στις δύο πλευρές του γηπέδου μείωσαν στους τέσσερις πόντους ,13-17 , ενώ έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο μείον τρία , 19-22  . Ο Πίκουλης πέτυχε 10 πόντους ,  ενώ από τους Λύκους ο Σάββας  είχε 3 .

Στη τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με το πόδι κολλημένο στο γκάζι ,  αφού πίεσαν σε όλα τα μήκη και πλάτη του παρκέ  ,έκλεψαν μπάλες ,  κυριά