08/11/2021
ESDDA Graduates 11 6 11 13 - 41 -
Kinglooney Tunes 9 11 12 22 - 54 -

Νίκη δια χειρός Πουλοκέφαλου οι Kinglooney Tunes !

Στο κλειστό των Μελισσίων για το πρωτάθλημα της Development 2 , οι Kinglooney Tunes πέτυχαν τη δεύτερη νίκη  στο πρωτάθλημα , καθώς επιβλήθηκαν των ESDDA Graduates  με 41-54.

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον ηγέτη τους , Τάσο Πουλοκέφαλο , καθώς βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , έβγαλε σπουδαίες άμυνες, μοίρασε ασίστ  και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία τελειώνοντας την αναμέτρηση με 16 πόντους και 8 ριμπάουντ στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι είχαν το τον έλεγχο , αφού προηγήθηκαν , 6-5 και 8–5, με τους φιλοξενούμενους να προσπερνούν με 8-9 και τους ESDDA να ανακτούν το προβάδισμα και να κλείνουν το δεκάλεπτο σε θέση οδηγού με δύο πόντους διαφορά , 11-9 .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τσίτσιρας και η παρέα του πέρασαν μπροστά με τέσσερις πόντο