16/11/2021
Sikamino Bulls 15 13 16 10 - 54 -
Campeon Εθνικός Star 18 15 10 5 - 48 -

Νίκη χαρακτήρα οι Sikamino Bulls!

Παίζοντας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, καταπληκτικό μπάσκετ, οι Sikamino Bulls, πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη με 54-48 κόντρα στον ανεβασμένο Εθνικό Star!

Με καλό ρυθμό ξεκίνησαν οι δύο ομάδες στην επίθεση, με σκοπό να παίξουν το μπάσκετ τους. Αυτό αποτυπώνεται και στο υψηλό 18-15 που ήταν το σκορ της περιόδου υπέρ του Εθνικού Star που είδε τον Βαλμά να σημειώνει 6 πόντους. Για τους Sikamino Bulls, 6 πόντους σημείωσε ο Μιχάλης Λαζαρίδης.

Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε το δεύτερο δεκάλεπτο. Ο Εθνικός Star διατηρούσε τα ηνία της αναμέτρησης, αλλά δεν μπορούσε να πάρει μία ασφαλή διαφορά. Το ημίχρονο έκλεισε στο +5 για τον Εθνικό, 33-28 με τον Σιαπάνη να βάζει 4 πόντους. Για τους «ταύρους» που πάλευαν πολύ 6 έβαλε ο Παντελής Στεφανούρης.