44
Los Abeles Fakers 20 8 14 23 - 65 -
Aces 10 10 16 8 - 44 -

Ο Αντωνάκης ήταν Αντωνάρας!

Πρεμιέρα στον 6ο όμιλο για την Development 2, με αναμέτρηση ανάμεσα στους Los Abeles Fakers και Aces με τους πρώτους να παίρνουν την νίκη με 65-44. Παρά την αρχική διαφορά που πήραν στο ματς, οι Aces επέστρεψαν αλλά οι Los Abeles Fakers δεν τους άφησαν καμία ελπίδα και με καλό μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισαν άνετα.

Πολύ δυνατό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες, οι οποίες στα πρώτα έξι λεπτά ήταν πολύ εύστοχες με το σκορ να γίνεται 12-8. Οι Los Abeles Fakers όμως συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό ενώ ανέβασαν την ένταση και στην άμυνα και έτσι το δεκάλεπτο τους βρήκε μπροστά με 20-10. Ο Μαυρακάκης είχε πέντε πόντους και οι Βογιατζής Π. και Δαμίας από τέσσερις για τους Fakers, ενώ ο Κοντακιώτης Γ. είχε τέσσερις και οι Ναρεκιάν και Μπατζάκας από τρεις για τους Aces.

Εμφανώς καλύτεροι παρουσιάστηκαν οι Aces στην αρχή του δεύτερου δεκαλέπτου. Με γρήγορο 0-5 μείωσαν στο 20115 (11′). Όμως οι Los Abeles Fakers ανέβασαν τους τόνους και κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα με το σκορ του ημιχρόνου να γίνεται 28-20 υπέρ τους. Ο Αντωνάκης πέτυχε πέντε πόντους για τους γηπεδούχους, ο Κοντακιώτης Γ. έβαλε άλλους τέσσερις για τους Aces.