41
Anonymous BC 12 11 10 24 - 57 -
Aces 3 15 9 14 - 41 -

Παραμένουν αήττητοι οι Anonymous!

Την δέκατη τέταρτη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια στον τέταρτο όμιλο της Development 2 League πήραν οι Anonymous, που κέρδισαν στο κλειστό του Κολωνού τους Aces με 57-41.

Τρομακτικό ήταν το ξεκίνημα του παιχνιδιού για τους Anonymous, οι οποίοι παίζοντας φανταστική άμυνα, κατάφεραν από νωρίς να πάρουν τα ηνία του ματς. Με τον Ουζουνίδη να βάζει 6 πόντους, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 12-3 με το τέλος του δεκαλέπτου. Για τους Aces, 3 πόντους με ένα τρίποντο έβαλε ο Μιχάλης Στεργιόπουλος.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο με τους τυπικά γηπεδούχους Anonymous να διατηρούν το προβάδισμα που είχαν, χωρίς ωστόσο να μπορούν να πάρουν διαφορά ασφαλείας. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 23-18 για τους Anonymous, που συ