01/11/2021
Πήγασος 9 11 6 7 - 33 -
Brothers United 20 4 18 9 - 51 -

Παρέμειναν αήττητοι οι Brothers United!

Την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στην Development League πανηγύρισαν οι Brothers United που κέρδισαν τον Πήγασο στον Κολωνό με 51-33

Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Βασίλη Καράμπελα μπήκε πολύ πιο δυνατά στο παιχνίδι θέλοντας να επιβάλει τον δικό της ρυθμό και να εκμεταλλευτεί τις πολλές απουσίες των αντιπάλων τους. Αυτό το κατάφερε, παίρνοντας από νωρίς διψήφια διαφορά, κλείνοντας την περίοδο μπροστά στο σκορ με 20-9 με τους Αβούρης, Τζαβέλλα και Καλαματιανό να σημειώνουν από 6 και από 5 πόντους αντίστοιχα. Για τον Πήγασο, 7 έβαλε ο Μανώλης Λεγάκης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πήγασος άρχισε να βρίσκει ρυθμό από την άμυνα του και με τον Μανώλη Λεγάκη να σημειώνει 6 πόντους έτρεξε ένα επιμέρους 11-4 μειώνοντας στους 4, 24-20 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Για τους Brothers United που κόλλησαν επιθετικά από 2 πόντους έβαλαν Καλαματιανός και Διαμάντης.