20/06/2022
Old Stars 12 6 17 12 - 44 -
Basketfathers 7 10 19 9 - 45 -

Πάρτυ στα ριμπάουντ και νίκη οι Basketfathers!

Το βράδυ του Σαββάτου 18 Ιουνίου στο Μενίδι, οι Basketfafhers με τεράστια υπεροπλία στα ριμπάουντ(41-63), κατάφεραν να πάρουν την δεύτερη τους νίκη στην διοργάνωση απέναντι στους Old Stars με 44 – 45 και αύξησαν τις ελπίδες τους για πρόκριση στην επόμενη φάση.

Οι Old Stars πήραν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο δεκάλεπτο και με το δίδυμο Βερώνη με 6 και Γεωργούση με 4 πόντους αντίστοιχα να οδηγούν την επίθεση κρατούσαν προβάδισμα 12 – 7. Για τους Basketfathers ο Ε. Περάκης ήταν ογκόλιθος στην ρακέτα με 5 πόντους, με τον Δερμιτζάκη να σκοράρει ένα καλάθι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ,οι φιλοξενούμενοι είχαν καλύτερη εικόνα με τον Τρίμη να είναι το πρώτο βιολί με 5 πόντους, αλλά οι Old Stars παρότι αρκετά άστοχοι, με καλάθια από Γιώτη, Τσουμπάρα και Βερώνη, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 18 – 17.