11/04/2022
Intercity BC 15 5 15 12 - 47 -
Los Abeles Fakers 11 17 12 19 - 59 -

Περιμένουν τα μπαράζ οι Los Abeles Fakers.

Το απόγευμα του Σαββάτου 9 Απριλίου στο ΓΣΠ, οι Los Abeles Fakers αν και με μόλις έξι άτομα στην σύνθεση τους, πήραν το ροζ φύλλο απέναντι στην μαχητική Intercity με 47 – 59 και περιμένουν σιγά σιγά να μάθουν τον αντίπαλο τους στα μπαράζ ανόδου.

Η Intercity , ήταν καλύτερη στην πρώτη περίοδο και με το δίδυμο Σταματόπουλου με 7 και Αντωνίου με 6 πόντους αντίστοιχα να οδηγούν την επίθεση, είχε προβάδισμα με 15 – 11. Οι Fakers κυνηγούσαν από την αρχή το σκορ, με τους Αφούς Βογιατζή( Θανάσης 6, Παναγιώτης 4) να τραβάνε το κουπί.

Καταπληκτικό δεύτερο δεκάλεπτο έκαναν οι φιλοξενούμενοι, έπαιξαν πολύ ωραίο μπάσκετ και με μπροστάρη τον Αντωνάκη με 7 πόντους και τον Θ. Βογιατζή να ακολουθεί με 6, πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 20 – 28. Για την άστοχη Ιντερσίτι, από ένα καλάθι έβαλαν οι Μπαλαφούτης και Φιλίνης.