12/10/2021
Gkrouvaloi - 10 10 17 - 37 -
Top Guns 7 9 10 16 - 42 -

Πέταξαν ψηλά οι Top Guns!

Το απόγευμα της Κυριακής, 10 Οκτωβρίου, στην πρεμιέρα του έκτου ομίλου της Development 2 , οι Top Guns  εκμεταλλεύτηκαν το πολύ κακό ξεκίνημα των Grouvalon και έχοντας προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του αγώνα επικράτησαν 37 – 42.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Top Guns εκμεταλλεύτηκαν το απόλυτο μηδέν της επίθεσης των Gkrouvalon και με καλάθια από Κίτσο, Ζηρίνη και τρίποντο του Χριστόπουλου έγραψαν το 0 – 7.

Οι φιλοξενούμενοι διεύρυναν το προβάδισμα τους στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου με Κίτσο και Ζηρίνη να σκοράρουν(0-11). Μετά από 15 λεπτά ανομβρίας , οι Gkrouvaloi βρήκαν τρόπο να σκοράρουν και να πλησιάσουν με Καλογερόπουλο(4) και Τσερκέζη(4) , για να απαντήσουν Λιαργκόβας, Κίτσος και Ζηρίνης για το 10-16 σκορ ημιχρόνου.