12/10/2021
Old Stars 18 20 16 18 - 72 -
Retro Pacers 19 17 24 14 - 74 -

Πήραν την ματσάρα οι Retro Pacers!

Την Κυριακή το απόγευμα 10 Οκτωβρίου, στην πρεμιέρα του έκτου ομίλου της D2, έγινε ένα καταπληκτικό ματς με συνεχής εναλλαγές στο σκορ!Νικητές στο τέλος οι Retro Pacers απέναντι στους πολύ δυνατούς Old Stars με 72-74!

Πολύ γεμάτο ματς με θέαμα και σκορ το πρώτο δεκάλεπτο μεταξύ των δύο ομάδων.Η ομάδα του Χριστοδουλόπουλου είχε ισχνό προβάδισμα 18 – 19 με πρώτο βιολί τον Σέμπογλου(8) και βοήθειες από Μπουρμπόν(7) και Αναγνωστόπουλο(4) ενώ για τους Old Stars τραβούσαν το κουπί Κοντός, Δουκάκης και Δρακόπουλος(4).

Εκρηκτικό ξεκίνημα στην δεύτερη περίοδο έκαναν οι Old Stars με τον καυτό Κοντό να πυροβολεί με τρία συνεχόμενα τρίποντα και καλάθι του Καρακώστα στον αιφνιδιασμό(29-19). Οι Retro ισορρόπησαν , πίεσαν και μείωσα