27/10/2020
Τεμπελχανάδες 8 10 9 16 - 43 -
Shadows 20 12 13 22 - 67 -

Πήραν την πρώτη τους νίκη οι Shadows!

Σεφτέ στο πρωτάθλημα έκαναν οι Shadows, αφού κέρδισαν τους Τεμπελχανάδες με 63-47 στο κλειστό του Seven, παίρνοντας την πρώτη τους νίκη στην φετινή Development2.

Από το πρώτο δεκάλεπτο, οι Shadows ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και με τον Δημήτρη Παπαγιάννη να σημειώνει 7 πόντους, προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά (20-8) με το τέλος της περιόδου. Για τους Τεμπελχανάδες και τους 8 πόντους της ομάδας του έβαλε ο Γιάννης Τσιβούλας.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ρυθμός της αναμέτρησης δεν άλλαξε με τους Shadows να διατηρούν με ευκολία το προβάδισμα που είχαν. Η ομάδα του Κοντοδήμα, έτρεξε ένα 12-10 επιμέρους στην δεύτερη περίοδο και πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 32-18, με τον Τζώλη να σημειώνει 6 πόντους. Για τους «πράσινους», 6 πόντους έβαλε ο Απόστολος Δημαράς.