14/12/2021
Γέροντες 14 18 9 29 - 70 -
Athens Touvlakers 24 16 11 29 - 80 -

Πυροβόλησαν τους Γέροντες οι Touvlakers!

Ένα απολαυστικό ματς με σκορ και θέαμα παρακολουθήσαμε το βράδυ του Σαββάτου στο κλειστό του Περιστερίου στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Development 2 με τους Touvlakers να φεύγουν χαρούμενοι από το παρκέ έχοντας πάρει το ροζ φύλλο αγώνα από τους Γέροντες με σκορ 70-80. Ρίζας και Μαρίνος ήταν καυτοί και χάρισαν την τρίτη νίκη στην ομάδα τους.

Με τον Παϊσόπουλο να ξεχωρίζει στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι είχαν μικρό προβάδισμα (7-3) αλλά άμεση ήταν και η απάντηση των Γερόντων οι οποίοι λίγο μετά από έξι λεπτά αγώνα ισοφάρισαν σε 14-14. Εκατό δευτερόλεπτα όμως χρειάστηκαν οι «κίτρινοι» για να τρέξουν ένα σερί 10-0 και να κλείσουν ιδανικά το πρώτο δεκάλεπτο με τον Μαρίνο να μπαίνει στην εξίσωση με τις τρίποντες βόμβες του.