28/06/2021
The Roots 10 16 16 18 - 62 -
Peristeri Wardogs 22 21 17 27 - 93 -

Πωπωπω ένας Κουλούρης!

Το απόγευμα της Κυριακής 27, Ιουνίου στο Μπασκετάκι Αρένα, οι Peristeri Wardogs κάνοντας άλλη μία εξαιρετική εμφάνιση με τους πέντε τους παίκτες διακριθέντες και τον Κουλούρη να μοιάζει Σούπερμαν , επικράτησαν εύκολα με 62 – 93 των αγαπημένων Roots!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Περιστεριώτες να θέλουν να επιβάλουν από νωρίς τον ρυθμό τους και τους Μπασδάνη, Χρόνη και Καρακατσάνη να δίνουν προβάδισμα με 2– 8. Οι Roots βρήκαν κάποιες λύσεις με Π.Ανδραβίζο, Μπουρμπόν, και Σοκολάκη, όμως οι φιλοξενούμενοι με τον Κουλούρη να παίρνει μπροστά και τον Χρόνη να πετυχαίνει 5 πόντους ξέφυγαν κι άλλο με 10 – 22.

Οι Trelleborg έδειξαν απ’ την αρχή του αγώνα ποιος είναι το αφεντικό. Δέχτηκαν 5 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο από Βαβούδη και Βρύση, ενώ στην επίθεση με πρωταγωνιστές τους Τύρο(5) , Δημητράκη(5) και Μονιό (4) ξέφυγαν 18 – 5.

Στο ίδιο έργο θεατές ήμασταν και στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι πατώντας το γκάζι με Τύρο(8) και Μονιό(5) μεγάλωσαν κι αλλο την διαφορά. Οι Tornados πέτυχαν 6 πόντους με Κοσμίδη(4) και Βρύση και το ημίχρονο έκλεισε 31 – 11.