28/06/2021
The Roots 10 16 16 18 - 62 -
Peristeri Wardogs 22 21 17 27 - 93 -

Πωπωπω ένας Κουλούρης!

Το απόγευμα της Κυριακής 27, Ιουνίου στο Μπασκετάκι Αρένα, οι Peristeri Wardogs κάνοντας άλλη μία εξαιρετική εμφάνιση με τους πέντε τους παίκτες διακριθέντες και τον Κουλούρη να μοιάζει Σούπερμαν , επικράτησαν εύκολα με 62 – 93 των αγαπημένων Roots!
Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Περιστεριώτες να θέλουν να επιβάλουν από νωρίς τον ρυθμό τους και τους Μπασδάνη, Χρόνη και Καρακατσάνη να δίνουν προβάδισμα με 2– 8. Οι Roots βρήκαν κάποιες λύσεις με Π.Ανδραβίζο, Μπουρμπόν, και Σοκολάκη, όμως οι φιλοξενούμενοι με τον Κουλούρη να παίρνει μπροστά και τον Χρόνη να πετυχαίνει 5 πόντους ξέφυγαν κι άλλο με 10 – 22.
Στη δεύτερη περίοδο Μπουρμπόν με 12 πόντους και Π. Ανδραβίζος(4) προσπαθούσαν να αντισταθούν για τους γηπεδούχους αλλά τα σκυλιά του πολέμου με τον Χρόνη να πετυχαίνει ακόμα δύο τρίποντα , τον Καραλή να βάζει 7 πόντους και τον Μπασδάνη να προσθέτει 6 , πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 26 – 43.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Roots προσπαθούσαν να επιστρέψουν στο ματς με πρωταγωνιστές τους Λουλουργά(7) και Π.Ανδραβίζο (6), όμως οι Wardogs δεν κινδύνευαν καθόλου. Παίζοντας πολύ ωραίο μπάσκετ με τους Κουλούρη(5), Καρακατσάνη(4) και Χρόνη(5) να πυροβολούν από παντού κράτουσαν απόσταση ασφαλείας (44-66).
Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν με τρίποντες διαθέσεις. Ο πρόεδρος της καρδιάς μας Βασίλης Σοκολάκης πέτυχε δύο αφιερώνοντας τα στην Ραφαέλα και ο Μπουρμπόν πρόσθεσε άλλα δύο. Στην αντίπερα όχθη Κουλούρης(12), Χρόνης(6) και Καραλής(6) έκαναν πάρτι στην αντίπαλη άμυνα με το σκορ να ξεφεύγει και να κάθεται στο τελικό 62 – 93.
Hall Of Brands MVP αναδείχτηκε ο Παναγιώτης Κουλούρης με 25 πόντους, 34 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Θοδωρής Μπουρμπόν με 7 πόντους , εμπόρων, 1 1 ας, και 3 κλεψίματα.
Συνολικά οι Roots είχαν 15 / 50 Δίποντα, , πέντε / 13 βολές, κατέβασαν το Σάββατο ε Μπάουντ, μοίρασαν 12 ασίστ, δύο φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 12 λάθη.,
Οι Wardogs είχαν 29 – 61 δίποντα,9/32 ιτρίποντα, 11 / 20 βολές, κατέβασαν το 67 ριμπάουντ, μοίρασαν του 22 η άμα κόψανε εφτά φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 13 λάθη.
Roots(Ανδραβίζος Θ.): Μπουρμπόν 27 (9ρ.), Γούλας 1, ζαμπέλης χθες,Θοδωρής Ανδραβίζος 12 οχτώ, Ανδραβίζος 4(3σς.), , Αργυράκης 4(6ρ.) Σοκολάκης 8.
Peristéri Wardogs (Τσίντζας): Κουλούρης 15(24ρ.), Μπασδάνης 16 (15 ριμπάουντ Καρακατσάνης 5(7ρ.), Καραλής 22, Χρόνης 25
Τι μας άρεσε: Οι Peristeri Wardogs προσθέσει τρομερή ποιότητα στην ομάδα τους.