29/09/2021
The Roots 14 7 7 9 - 37 -
San Anargiri Sperms 15 16 17 14 - 62 -

Σβηστά για το απόλυτο οι San Anargiri Sperms!

Παιχνίδι για τον 8ο όμιλο του κυπέλλου ανάμεσα στους Roots και τους San Anargiri Sperms παρακολουθήσαμε, με τους δεύτερους να παίρνουν μία εύκολη νίκη με 37-62 και να κάνουν το δύο στα δύο στον όμιλο. Οι Roots ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο δεκάλεπτο μόνο και από κει και πέρα οι San Anargiri Sperms δεν άφησαν περιθώρια και καθαρίσαν την υπόθεση νίκη από πολύ νωρίς.

Ντέρμπι παρακολουθοήσαμε στην πρώτη περίοδο με τους San Anargiri Sperms να έχουν τον έλεγχο στο πρώτο πεντάλεπτο του ματς και να κάνουν το σκορ 4-13 (5′), ενώ οι Roots είχαν απάντηση και στο δεύτερο πεντάλεπτο με σερί 10-2 έκλεισαν το δεκάλεπτο πίσω με 14-15. Πρώτος σκόρερ ο Παναγιώτης Ανδραβίζος για τους Roots, ο Σερεβέτας πέτυχε έξι για τους Sperms.