19/04/2022
Destroyed Pistons 15 9 8 13 - 45 -
ESDDA Graduates 9 10 15 8 - 42 -

Στην… κόψη του ξυραφιού οι Destroyed Pistons!

Εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο έκαναν οι Pistons στο παιχνίδι και με μπροστάρη τον Βερβαινιώτη με 6 πόντους , τον Μάλφα με 4 και τον Καλογερόπουλο με ένα τρίποντο, είχαν προβάδισμα με 15 – 9. Για τους ESDDA , Λεκάκης, Νανόπουλος και Παναγόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και με τον Μάλφα να τραβάει το κουπί με 5 πόντους, έστειλαν την διαφορά στους 11( 24 – 13). Στη συνέχεια όμως η ομάδα του Τσίτσιρα ισορρόπησε το παιχνίδι και με Ζαχαριάδη, Παναγόπουλο και Λεκάκη να σκοράρουν, διαμόρφωσαν το 24 – 19 του πρώτου ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι αποφάσισαν να βάλουν την μπάλα μέσα στον ζωγραφιστό και με το δίδυμο Λεκάκη με 6 και Ζαχαριάδη με 4 πόντους αντίστοιχα να οδηγούν την επίθεση προσπέρασαν 32 – 34. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μάλφας με 4 πόντους και από ένα καλάθι πέτυχαν Καλογερόπουλος και Βερβαινιώτης.