24/05/2022
The Roots 9 5 18 9 - 41 -
Frigo Driver 8 10 11 14 - 43 -

Στο νήμα το πήρε η πεντάδα των Frigo Driver.

Το βραδάκι της Κυριακής 22 Μαΐου στα Άνω Λιόσια, οι Frigo Driver αν και εμφανίστηκαν με μόλις μία πεντάδα στο γήπεδο, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στα τελευταία λεπτά με 41 – 43 απέναντι τους ανανεωμένους και ενισχυμένους Roots.

Σε χαμηλούς ρυθμούς και με μικρό σκορ κυμάνθηκε το πρώτο δεκάλεπτο, με τους Roots να έχουν μικρό προβάδισμα 9 – 8. Νικολαΐδης με τρίποντο και Τσαφαντάκης, Ζαμπάρας και Παντελάτος ήταν οι σκόρερ για τους γηπεδούχους, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Μαθιός με 4 πόντους και από ένα καλάθι πέτυχαν Κόκκαλης και Χ. Παπαδάκης.

Στην δεύτερη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι στέκονταν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και με μπροστάρη τον Μαθιό με 4 πόντους, πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 14 – 18. Για τους άστοχους Roots, ένα τρίποντο πέτυχε ο Νικολαΐδης και καλάθι από κοντά ο Τσαφαντάκης.