05/04/2022
The Roots 4 12 10 8 - 34 -
Delicatoi 14 18 18 11 - 61 -

Στο ρελαντί οι Delicatoi!

Το βράδυ της Κυριακής 3 Απριλίου στο κλειστό του Σεφ, σε ένα παιχνίδι σε χαλαρό τέμπο, οι Delicatoi δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν με 34 – 61 απέναντι στους Roots.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Delicatoi επέβαλαν τον ρυθμό τους και με μπροστάρη στην επίθεση τον Γουλανδρή με 8 πόντους και τους Σκλάβο και Βρακά να ακολουθούν με 3, ξέφυγαν με 4 – 14. Για τους Roots, από ένα καλάθι πέτυχαν Τσουτσάνης και Παντελάτος.

Οι Roots ήταν πιο ανταγωνιστικοί στο δεύτερο δεκάλεπτο με τον Ανδραβίζο να ξεχωρίζει με 5 πόντους και τον Αργυράκη να βάζει ένα απίθανο τρίποντο, αλλά οι φιλοξενούμενοι με ηγέτη στην επίθεση τον Βρακά με 10 πόντους και τον Αστυφίδη να ακολουθεί στο σκοράρισμα με 5, πήγαν στο ημίχρονο με double score (16 – 32).