22/02/2022
Αμόκ 20 8 14 23 - 65 -
Peristeri Phantoms 11 19 18 11 - 59 -

Στο τέλος κερδίζει η Αμόκ!

Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων για το πρωτάθλημα της Development 2 η Αμόκ επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, καθώς επικράτησε των Peristeri Phantoms με σκορ 65-59 .

Οι γηπεδούχοι είχαν τη τύχη να έχουν σε καταπληκτική μέρα τον Δημήτρη Τριανταφύλλη, καθώς  έκανε θραύση και στις δύο πλευρές του παρκέ , έβγαλε σπουδές άμυνες , κυριάρχησε  στους αιθέρες και σκόραρε σε καίρια χρονικά σημεία τελειώνοντας την αναμέτρηση με 11 πόντους ενεργητικό του.

Στο ξεκίνημα του αγώνα η Αμόκ είχε τον πλήρη έλεγχο ,10-4 και 16-8 ,ενώ με ένα υπέρ της επιμέρους σκορ 4-3 έκλεισε την πρώτη περίοδο στο + 9, 20-11. Πρώτοι σκόρερ των νικητών ήταν οι Κατσίγαρης και Καστρίτης με 3 πόντους, ενώ στην αντίπερα όχθη ο Βαλάσης είχε 5 .

Το δεύτερο δεκάλεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στον Κρινή και τη παρέα του, καθώς με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα πέρασαν μπροστά στο σκορ με δύο πόντους διαφορά, 22-24 , ενώ έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης σε θέση οδηγού με σκορ 28-30 . Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Μπακόλας με 8 πόντους ενώ ο μπεκρής είχε 5 .