04/07/2022
Peristeri Wardogs 12 18 19 14 - 63 -
Chicago Hulks 17 19 13 18 - 67 -

Στους «16» οι Chicago Hulks!

Την πολυπόθητη νίκη που έψαχναν μετά το «Χ» του πρώτου αγώνα πήραν οι Chicago Hulks που επικράτησαν στο κλειστό των Άνω Λιοσίων με 67-63 των Peristeri Wardogs!

Αρκετά ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, με την ομάδα από το Σικάγο όμως να έχει τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του. Οι Hulks, προηγήθηκαν με 17-12, με τον Σπύρο Νάσσου να βάζει 6 πόντους και τον Γιάννη Παπαγιαννάκο 4. Για τους Περιστεριώτες, 7 έβαλε ο Διονύσης Σοφός.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με την ομάδα του Τιγγινάγκα να έχει τον πλήρη έλεγχο του ματς και με τον Νάσσου να σημειώνει διαδοχικά καλάθια προηγήθηκε με 29-20 στο 15’. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 36-30. Για τους Wardogs, σκυτάλη από τον Σοφό πήρε ο Καραλής που έβαλε 8 πόντους.