08/11/2021
Tinder Bologna 9 19 10 10 - 48 -
Friends 4 5 4 2 - 15 -

Team Niko για φίλημα !

Στο κλειστό των Μελισσίων για το πρωτάθλημα της Development 2, η Team Niko έκανε επίδειξη δύναμης , καθώς παίζοντας εκπληκτικά στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης νίκησε τους Friends με το επιβλητικό 48-15  .

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν άμυνα για σεμινάριο , πίεσαν σε όλο το γήπεδο , έκλεψαν μπάλες , έβγαλαν αιφνιδιασμούς και έχοντας σε εκπληκτική μέρα τον Γιώργο Κολυβάκη δεν αφήσαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους .

Στο πρώτο δεκάλεπτο o Μπούρας και η παρέα του είχαν τον έλεγχο του αγώνα ,4-2 και 6-4, ενώ με ένα σερί 3-0 έκλεισαν τη περίοδο έχοντας προβάδισμα πέντε πόντων ,9-4  .

Στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι μπήκαν με το πόδι κολλημένο στο γκάζι , καθώς έβγαλαν σπουδαίες άμυνες , κυριάρχησαν στους αιθέρες , έτρεξαν στον αιφνιδιασμό και σκόραραν με όλους τους πιθανούς τρόπους με τη διαφορά των δύο ομάδων στο τέλος του