08/11/2021
Tinder Bologna 9 19 10 10 - 48 -
Friends 4 5 4 2 - 15 -

Team Niko για φίλημα !

Στο κλειστό των Μελισσίων για το πρωτάθλημα της Development 2, η Team Niko έκανε επίδειξη δύναμης , καθώς παίζοντας εκπληκτικά στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης νίκησε τους Friends με το επιβλητικό 48-15  .

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν άμυνα για σεμινάριο , πίεσαν σε όλο το γήπεδο , έκλεψαν μπάλες , έβγαλαν αιφνιδιασμούς και έχοντας σε εκπληκτική μέρα τον Γιώργο Κολυβάκη δεν αφήσαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους .

Στο πρώτο δεκάλεπτο o Μπούρας και η παρέα του είχαν τον έλεγχο του αγώνα ,4-2 και 6-4, ενώ με ένα σερί 3-0 έκλεισαν τη περίοδο έχοντας προβάδισμα πέντε πόντων ,9-4  .

Στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι μπήκαν με το πόδι κολλημένο στο γκάζι , καθώς έβγαλαν σπουδαίες άμυνες , κυριάρχησαν στους αιθέρες , έτρεξαν στον αιφνιδιασμό και σκόραραν με όλους τους πιθανούς τρόπους με τη διαφορά των δύο ομάδων στο τέλος του δεκαλέπτου να αγγίζει τη τιμή των δεκαεννιά πόντων , 28-9,  βάζοντας τέλος στα όποια όνειρα των Friends  για κάτι κάλο .

Στη τρίτη περίοδο βρεθήκαμε στο ίδιο έργο θεατές με τους γηπεδούχους να πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση στο αμυντικό κομμάτι και να κλείνουν το δεκάλεπτο με το φωτεινό πίνακα να δείχνει το 38-13 .

Η τελευταία στροφή της αναμέτρησης αποτέλεσε τυπική διαδικασία με τον ήχο από τη κόρνα λήξης της γραμματείας να βρίσκει τη Team Niko να πανηγυρίζει τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για το πρωτάθλημα της Development 2 με 48-15 , αποδεικνύοντας προς πάσα κατεύθυνση ότι η εκπληκτική εμφάνιση που πραγματοποίησε στη πρεμιέρα της διοργάνωσης  κόντρα στους Bulldogs μόνο τυχαία δεν ήταν .

Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Κολυβάκης  με 16 πόντους , 18 ριμπάουντ , 1 ασίστ και 3 κλεψίματα , ενώ ο Κωνσταντίνος Μεγρέμης είχε 6 πόντους , 7 ριμπάουντ  και 3 κλεψίματα .

Η Team Niko  είχε συνολικά 18/45 δίποντα , 3/16 τρίποντα , 3/10 βολές , 49 ριμπάουντ , 6 ασίστ , 17 κλεψίματα , 3 κοψίματα και 23 λάθη . Οι ηττημένοι  από την πλευρά τους είχαν 6/32 δίποντα , 1/15 τρίποντα , 0/3 βολές , 24 ριμπάουντ , 2 ασίστ , 11 κλεψίματα , 1 κόψιμο και 11 λάθη .

Team Niko(Μπούρας) : Τσαβαλάς 2 , Yi Dai 8 , Παπαπαύλου 3 , Κολυβάκης 16 , Κουτσιώνης  , Καραμαλίγκας 9 , Μπούρας 4 , Haotian Zhu 6 .

Friends(Δομήνικος Διαμαντής-Μπαλάσκας) : Οβαδίας  , Τσαλαβούτας  , Μεγρέμης 6  , Σχοινοπλοκάκης 2 , Ποντίκης  , Νέτσης 3 , Αλέξανδρος Διαμαντής-Μπαλάσκας , Δομήνικος Διαμαντής-Μπαλάσκας .

Τι μας άρεσε : Η δεύτερη εκπληκτική  εμφάνιση σε ισάριθμα παιχνίδια που πραγματοποίησαν οι γηπεδούχοι !