01/11/2021
Slam Ducks 12 9 6 2 - 29 -
Frigo Driver 8 20 8 7 - 43 -

Χτίζει σερί η Frigo Driver!

Την δεύτερη της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Frigo Driver, καθώς σε αναμέτρηση για την τρίτη αγωνιστική του 7ου ομίλου της Development 2 επικράτησε των Slam Ducks με 29-43, οι οποίοι γνώρισαν την τρίτη τους ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια.

Φοβερό ξεκίνημα για τους Slam Ducks στο παιχνίδι καθώς προηγήθηκαν με 8-0 (5′) και 12-2 (7′) δείχνοντας να έχουν το πάνω χέρι στην αναμέτρηση. Η Frigo Driver όμως αντέδρασε και με 6-0 στο τέλος του δεκαλέπτου μάζεψε την διαφορά και έκανε το σκορ 12-8. Ο Χάλδας πρώτος σκόρερ των Slam Ducks με πέντε πόντους, ο Νικόλτσος είχε τέσσερις για την Frigo Driver.

Αντιθέτως πιο δυνατά στο δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε η Frigo Driver και με επιμέρους σκορ 2-11 πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα στην αναμέτρηση και το σκορ έγινε 14-19 (14′). Οι Slam Ducks προσπάθησαν να επανέλθουν όμως η Frigo Driver ήταν καλύτερη με το πρώτο ημίχρονο να λήγει 21-28 υπέρ της. Ο Μαυροζούμης πέτυχε τέσσερις πόντους για τους γηπεδούχους, ο από τέσσερις είχαν και οι Μαγουλάς και Μαθιός για τους φιλοξενούμενους.