01/12/2021
ESDDA Graduates 7 9 9 12 - 37 -
Mandra Heat 14 16 28 19 - 77 -

Δεν… αστειεύεται η Mandra!

Βραδάκι Κυριακής στο Μενίδι, με το κλειστό του Basketaki Arena να υποδέχεται τους ESDDA Graduates και την Mandra Heat, με τους δεύτερους να κερδίζουν άνετα με 37-77, δείχνοντας πως φέτος έχουν υψηλές.. βλέψεις!

Χαμηλό σε παραγωγικότητα το ξεκίνημα του αγώνα, με τον Μώλο από Mandra να είναι θετικός και να ξεχωρίζει, κυριαρχώντας σε σκορ και ριμπάουντ, με τον Ζαχαριάδη από την άλλη να προσπαθεί για τους πορτοκαλί, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 7-14.

Ο Γρίβας μπήκε με διάθεση στο παρκέ στο δεύτερο δεκάλεπτο και με οχτώ γρήγορους πόντους ανέβασε τη διαφορά, με τους Graduates να προσπαθούν με σουτ από μέση απόσταση να μείνουν κοντά στο παιχνίδι. Το πολύ όμορφο αυτό δεύτερο δεκάλεπτο έκλεισε με 16