28/03/2022
G-vana 22 16 20 20 - 78 -
Athens Touvlakers 18 14 19 16 - 73 -

Το πήρε μόνος του ο Καλαϊτζόγλου!

Στο Basketaki Arena για το πρωτάθλημα της  Development 2 , η G-Vana  πραγματοποίησε την έκτη νίκη στη διοργάνωση  , καθώς  επιβλήθηκε στις λεπτομέρειες των Athens Touvlakers με σκορ 78-73 .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Σταύρο Καλαϊτζόγλου , καθώς κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , βοήθησε στα ριμπάουντ  , μοίρασε ασίστ και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας την αναμέτρηση με 33  πόντους στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα , 12-7 , η παρέα του Λειβαδά έφερε την αναμέτρηση στην απόλυτη ισορροπία , 12-12 , για να έρθει η απάντηση της G-Vana , αφού με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Καλαϊτζόγλου  έκλεισε τη περίοδο στο συν τέσσερα με σκορ 22-18  . Πρώτοι σκόρερ των νικητών ήταν ο Καλαϊτζόγλου με 14 πόντους  , ενώ στη αντίπερα όχθη ο Κοσκέρας ειχε 4 .

Στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης οι Touvlakers με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα , αλλά και τον Λεμπούση να ηγείται των προσπαθειών τους πραγματοποίησαν ένα υπέρ τους επιμέρους σκορ 2-11  , 28-35 , για να έρθει νέα αντίδραση των γηπεδούχων , αφού το τέλος του πρώτου ημιχρόνου τους   βρήκε σε θέση οδηγού , 38-36  . Ο Καλαιτζόγλου πέτυχε 8 πόντους , ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Λεμπούσης είχε 6 .