ΤΜΡ
0
0

Ανακεφαλαίωση

Σε έναν αγώνα που είχε καταπληκτικό ρυθμό, οι Los Professores κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι “Καθηγητές ξεκίνησαν πολύ δυνατά και με αιχμή του δόρατος τον Δερέκα που πέτυχε εννέα πόντους σε αυτό, κατάφεραν να πάρουν μια καλή διαφορά. Από τους Wolves, Πολυχρονιάδης και Γεροβασιλείου πέτυχαν οκτώ από τους 11 πόντους της ομάδας τους. Έτσι το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 11-21 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Λύκοι πέρασαν στην αντεπίθεση. Γεροβασιλείου με οκτώ πόντους και Σμυρνιός με επτά, έδειχναν ότι η ομάδα τους δε θα τα παρατούσε τόσο εύκολα. Ο Δερέκας συνέχισε να είναι ασταμάτητος έχοντας τη βοήθεια κυρίως του Ζαζαριόγλου. Επιμέρους σκορ 21-17 υπέρ των Λύκων και το ημίχρονο έκλεισε 33-40.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κομβικής σημασίας και οι καθηγητές δε το άφησαν να πάει ανεκμετάλλευτο. Αξιοσημείωτο το γεγονός πως ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως βοήθησαν σε αυτό, καθώς επτά από τους οκτώ παίκτες της ομάδας έγραψαν το όνομά τους στον πίνακα του σκορ. Από την άλλη πλευρά, Πολυχρονιάδης, Σμυρνιός και Γεροβασιλείου πέτυχαν τους πόντους της ομάδας τους με το επιμέρους σκορ αυτού του δεκαλέπτου να κλείνει στο 7-18.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Los Professores κράτησαν τη διαφορά, με τον Μυγδανάλευρο και τον Μιλέα να πραγματοποιούν πολύ καλή εμφάνιση. Οι Λύκοι με Πολυχρονιάδη, Κατσαούνη και Καλέση, προσπάθησαν να κάνουν το κάτι καλύτερο, δε κατάφεραν όμως τελικά να αποδράσουν νικητές από το κλειστό της ΔΕΚΑ.

Ultra Wolves (Αλβανός): Αντωνιάδης, Γραμματίκας 2, Κατρανίτσας, Καλέσης 8, Αδραμερινός, Σμυρνιός 11, Αλβανός 3(1), Γεροβασιλείου 12, Κατσαούνης 4, Αλεπάκης 2, Πολυχρονιάδης 12, Ιορδανίδης.

Los Professores (Κολογοσίδης): Φλώρος 2, Δερέκας 22, Κολογοσίδης 5, Μιλέα 13(1), Τσιριγώτης 9, Νταμπούδης 6, Μυγδανάλευρος 12(2), Ζαχαριόγλου 6

Τι μας άρεσε: Η εμμονή που έχει ο παίκτης των Wolves Σμυρνιός Απόστολος να σκοράρει με ταμπλό μόνο, σε συνδυασμό με τα αυξημένα ποσοστά που έχει σουτάροντας με αυτόν τον τρόπο.