18/02/2020
Athens Deadbeats 11 18 8 10 - 47 -
Peristeri Nets 11 10 22 14 - 57 -

Με σούπερ Μάριο παρέμειναν ψηλά οι Nets !

Για την 13η αγωνιστική του έκτου ομίλου της Development II League οι εκ των ουραγών Athens Deadbeats(1-11) υποδέχθηκαν στον Μπόθο τους Peristeri Nets(8-4) με τους τελευταίους να ζορίζονται αρκετά & ανατρέποντας την κατάσταση στο δεύτερο μέρος να φτάνουν στο ένατο φετινό τους ροζ φύλλο.

Ισορροπημένο το ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τους γηπεδούχους να βρίσκουν ρυθμό από τους Μπότση & Γεωργαλά (4π) μαζί με την βόμβα τριών πόντων του Κωτσαδάμ προηγούμενοι  με τον Δεσποτάκη(4π) να ανταποδίδει μαζί με τους Γιατζιτζόγλου(3π) , Σιρινίδη και Κανή για το 11-11 στο πέρας του.

Η ζώνη των Deadbeats απέδωσε τα μέγιστα στη συνέχεια μπλοκάροντας τους αντιπάλους τους και δίνοντας ενέργεια και στο επιθετικό κομμάτι όπου με πρωταγωνιστή τον Μπότση(7π με ένα τρίποντο εξοσέτ) και συνοδοιπόρους τους Θαλασσούδη, Αναγνώστου, Γεωργαλά και Παπαγγέλη με επιμέρους 11-3 στα τελευταία τέσσερα λεπτά προηγήθηκαν όσο από την άλλη μόνο ο Δεσποτάκης(6π) απαντούσε με συνέπεια για το 29-21 του πρώτου ημιχρόνου.