14/09/2020
Tebelwolves 22 11 13 13 - 59 -
Shadows 5 10 11 13 - 39 -

Πρεμιέρα με χαμόγελα οι Tebelwolves.

Το απόγευμα του Σαββάτου, 12 Σεπτεμβρίου, στο κλειστό του Κολωνού, οι Tebelwolves άνοιξαν με νίκη τον 18 όμιλο του Basketaki Cup, επικρατώντας εύκολα με 59 – 39 των Shadows.

Το πρώτο δεκάλεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στους Tebelwolves και έβαλε για τα καλά τις βάσεις για το τελικό αποτέλεσμα.Με πρωταγωνιστές τους Τζερεμέ(6), Κυριαζή (5)και Καραγρηγορίου(8) οι γηπεδούχοι πέτυχαν 22 πόντους ενώ στην αντίπερα όχθη οι Shadows βρήκαν μόνο 5 με Χαριάτη και Κωνσταντόπουλο.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πιο ισορροπημένο.Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να αντιδράσουν με Παπαγιάννη, Κακούρη, Χαριάτη, Κωνσταντακάκη και Τζώλη να βρίσκουν τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι, οι Λύκοι όμως με Ραβανόπουλο, Κυριαζή, Μασοκώστα και Τζερεμέ να απαντούν διατηρούσαν απόσταση ασφαλείας(33-15) .