11/02/2020
Melisses BC 14 10 20 20 - 65 -
The Roots 8 17 9 8 - 42 -

Τρομερό δεύτερο ημίχρονο οι Melisses!

Οι Melisses, χωρίς να ανεβάσουν κατακόρυφα την απόδοσή τους, πήραν μια εύκολη νίκη κόντρα στους Roots με 65-42 και έφτασαν τις 4 νίκες στο πρωτάθλημα, παραμένοντας σε τροχιά playoffs!

Από την πρώτη περίοδο, το παιχνίδι ήταν αρκετά ανταγωνιστικό με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ. Οι Melisses, με τον Μάκο και τον Πάτση να βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση, προηγήθηκαν με 14-8. Για την ομάδα του Λουλουργά, από 2 πόντους σημείωσαν οι Θοδωρής και Παναγιώτης Ανδραβίζος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η εικόνα της αναμέτρησης άλλαξε ριζικά, με τους Roots να εντυπωσιάζουν με την απόδοσή τους, αφού με ρεσιτάλ έξω από τα 6,75 προηγήθηκαν με 25-24 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μαυρεδάκης από την μία με 4 πόντους και Θοδωρής Ανδραβίζος από την άλλη με 4, ηγούνταν των επιθετικών προσπαθειών των ομάδων τους σε εκείνο το διάστημα.