29/09/2020
Pink Panthers 11 11 10 11 - 43 -
Beerokoillers 12 5 13 17 - 47 -

Καθάρισαν στο τέλος οι Beerokoilers

Ντέρμπι με τα όλα του πραγματοποιήθηκε στο Seven Sports Club ,στην Ανθούσα., ανάμεσα στους Pink Panthers και Beerokoilers με τους τυπικά φιλοξενούμενους να κατακτούν τη νίκη στο τέλος της αναμέτρησης με 43-47 .

Το πρώτο δεκάλεπτο αποτέλεσε προάγγελο για το τι ακριβώς θα παρακολουθούσαμε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Δυνατές άμυνες,  σκληρές μονομαχίες και  στις δύο πλευρές του παρκέ, λάθη , νευρικότητα και πάντα η μια ομάδα να νιώθει τη καυτή ανάσα της άλλης. Ενδεικτικό των όσων περιγράψαμε είναι ότι το τέλος της πρώτης περιόδου βρήκε τους Beerokoilers να προηγούνται με 11-12 .

Το δεύτερο δεκάλεπτο ανηκε στους γηπεδούχους. Οι Pink Panthrers με ένα επιμέρους 7-2 , βρέθηκαν να προηγούνται  18-14 , 5.25 πριν την ανάπαυλα, με τους φλωρο, Μόσκιου και Τζόγια να πετυχαίνουν από δυο πόντους ενώ το μοναδικό καλάθι των φιλοξενούμενων , σ’ εκείνο το διάστημα , πέτυχε ο Μανδηλαράς . Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με τους Panthers να προηγούνται των  Beerokoillers με 22 – 17 .