45
Milwaukee Kebabs 7 15 14 7 - 43 -
Lions 17 10 6 12 - 45 -

Τα πέντε λιοντάρια έφαγαν τα Kebabs.

Σε ένα αμφίρροπο ματς που διεξήχθη στο βοηθητικό 6 του ΣΕΦ για την ένατη αγωνιστική του έκτου ομίλου της Development 2, οι Lions επικράτησαν των Milwaukee Kebabs με 45-43. Οι Lions, οι οποίοι είχαν αριθμητικό μειονέκτημα καθώς ήταν μόνο πέντε, πέτυχαν την τέταρτη τους σερί νίκη και ανέβηκαν στο 6-2 και την πέμπτη θέση του ομίλου, ενώ οι Milwaukee Kebabs έπεσαν στο 2-7.

Από την αρχή έδειξαν τις διαθέσεις του οι Lions οι οποίοι με πρωταγωνιστή τον Ανδρόνικο στην επίθεση και τον Ιορδάνου κάτω από τα καλάθια βρέθηκαν στο +10 στα πρώτα οκτώ λεπτά, με 5-15. Η πρώτη περίοδος έληξε 7-17 και σε αυτό το διάστημα ο Ανδρόνικος σκόραρε εννέα πόντους και από τέσσερις ο Καρδιακίδης και ο Ιορδάνου. Για τους Kebabs τέσσερις πόντους σκόραρε ο Ασπράς Π.