11/05/2024
Komodo Dragons 11 19 9 18 - 57 -
Brazzerzz Beachterzz 17 8 26 11 - 62 -

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τους Brazzerzz Beachterzz!

Το ξεκίνημα ανήκε στην παρέα του Δημητριάδη, καθώς με όπλο την εξαιρετική της άμυνα, αλλά και τους Γρηγορακάκο και Ζώτο να ηγούνται των προσπαθειών τους έκλεισαν την περίοδο σε θέση οδηγού με σκορ 11-17! Απο την άλλη πλευρά, ο Γιατανάκης ήταν εξαιρετικός με 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο στο ενεργητικό του!

Στο δεύτερο κομμάτι οι ρόλοι αντιστράφηκαν! Οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους στις δύο πλευρές του γηπέδου, κράτησαν τον αντίπαλο σε μονοψήφια επίπεδα, έλεγξαν τα ριμπάουντ και με τους Γιατανάκη, Ρέππα και Βαζαίο να αναλαμβάνουν δράση, οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 30-25! Στον αντίποδα, ο Ζώτος ευστόχησε σε ακόμη ένα εύστοχο σουτ έξω από την γραμμή των 6.75!

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν και αυτό που καθόρισε την εξέλιξη της αναμέτρησης, καθώς οι Brazzerzz πραγματοποίησαν μια εκπληκτική εμφάνιση, κυριάρχησαν σε όλα τα μήκη και πλατύ του παρκέ και με τον Πολυχρονόπουλο να αποτελεί τον πρώτο σκόρερ έκλεισαν την προτελευταία στροφή έχοντας δώδεκα πόντους διαφορά με σκορ 39-51! Στο αντίπαλο στρατόπεδο, οι Γαιτανάκης και Ρόκιζας είχαν από 5 πόντους!

Στο φίνις της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμα, άντεξαν στην πίεση που τους άσκησαν οι αντίπαλοι και κατάφεραν να φτάσουν σε μια δίκαιη νίκη με σκορ 57-62!

Betsson MVP ο Σταύρος Γρηγορακάκης με 8 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 4 κοψίματα ενώ στην αντίπερα όχθη ο Κωνσταντίνος Βαζαίος είχε 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα!

Komodo Dragons(Κωνσταντίνου): Βαζαίος 14, Βεργόπουλος 2, Γαιτανάκης 22, Κλεφτόγιαννης 3, Ρέππας 8, Ρόκιζας 8, Κασσελάκης.

Brazzerzz Beachterzz(Δημητριάδης): Γρηγορακάκης 8, Δημητριάδης 6, Δριβάκος 2, Ζώτος 11, Πίλτσης 6, Πιστεύος 2, Πολυχρονόπουλος 17, Χαίτος 10.

Τι μας άρεσε :  Το τρίτο δεκάλεπτο των νικητών!